Всичко за женатаИзвестни личности

Клюки за Ева Кикерезова: Биография, съпрузи, деца

Свежи клюки за Ева Кикерезова – биография на известната синоптичка от БНТ. Първи съпруг и втори, деца, семеен живот, кариера и каква е като млада.

Евелина (Ева) Кикерезова е родена на 9 януари в София. Зодията ѝ е Козирог. Макар дядовците ѝ да са коренни софиянци, бабите и прабабите ѝ носят македонски корени – факт, с който тя се гордее. Като малка за нея се грижи едната ѝ прабаба, която оставя трайна следа в живота ѝ.

Детството на Ева преминава в необичайна атмосфера – на летище София, където работят майка ѝ и баба ѝ. Именно там се ражда мечтата ѝ да стане стюардеса, вдъхновена от красивите усмихнати жени на календарчетата, които майка ѝ носи от работа, съобщава сайтът Selfmade.id.

Родители на Ева Кикерезова и семеен произход

Бащата на Ева Кикерезова е роден и израснал в квартала към столичната 18-а гимназия. Той е бивш съученик на Атанас Цанков – основателя на легендарната група „Джендема“. Двамата поддържат близко приятелство и до днес. В момента бащата на Ева работи като таксиметров шофьор.

Ева има и брат. Отношенията в семейството са топли, макар че доскоро синоптичката е имала „творчески спорове“ с родителите си относно възпитанието на децата. Единият от родителите споделя пред медиите: „Често спореха с майка ѝ как да се възпитават. Аз ѝ казвах, че и с нашето възпитание сме отгледали такива успешни деца“, пише BGDnes.

Детство и училищни години на синоптичката

Ева завършва Втора испанска гимназия с изучаване на португалски и италиански език. Средното си образование приключва през 2003 година. По време на 12-ти клас прави първото си пътуване със самолет – гимназиална екскурзия до Португалия за две седмици.

Там живеех в местно семейство и усъвършенствах португалския си език. Това преживяване беше незабравимо за мен.

След гимназията Ева избира да продължи образованието си в Датския колеж в София – частен университет, където изучава „Мениджмънт и маркетинг“. Таксите плаща сама, което я мотивира да учи усърдно. Посещава и Пловдивския икономически университет, а след това завършва магистратура по „Бизнес администрация“. Днес тя владее четири езика.

ОбразованиеДетайли
Средно образованиеВтора испанска гимназия, София (завършена 2003 г.)
БакалавърДатски колеж – Мениджмънт и маркетинг
МагистратураБизнес администрация
ЕзициБългарски, испански, португалски, италиански

Ева Кикерезова като млада – първи стъпки в журналистиката

Кариерата на Ева започва още като ученичка. Тя дебютира като репортер в спортния всекидневник „Меридиан мач“. Първата ѝ статия излиза точно тринайсет дни след завършването на гимназията. Всъщност детската ѝ мечта е била да стане спортен журналист, и това се оказва първата ѝ реализирана амбиция.

Вижте и ТОВА: Албена Колева: Биография и клюки за дъщерята на Тодор Колев

След това работи в радио „Веселина“. За телевизията я открива режисьорът Стилиян Иванов. Когато той става директор в телевизия ВВТ (Балкан Българска Телевизия), я кани там. Следващите години Ева води светското предаване „Звезден прах“ – с новини и интервюта. Това предаване води в продължение на седем-осем години, до около 26-27-годишна възраст.

Кариера на Ева Кикерезова в БНТ

Около 27-годишна възраст Ева взема неочаквано решение да напусне телевизията, защото смята, че е „стара вече за телевизия“ и че трябва да работи нещо свързано със стабилното си икономическо образование. Цяла година стои без работа, но после намира баланса си, разказва тя пред GSpace.bg.

От няколко сезона насам Ева е водеща на прогнозата за времето в Обществената телевизия (БНТ). Води също предаването „Денят започва“ и рубриката „Здравето отблизо“. Тя се превръща в едно от най-харесваните лица на БНТ – красивата дама с блян на мъжката част от аудиторията и неотразима усмивка.

Никога не съм се борила да бъда в телевизия, затова може би не ценя тази работа така, както някой, който е вървял със зъби и нокти по този път. Дали ще съм в телевизия, вестник, списание или ще продавам сандвичи някъде – все си е работа.

Към 2025 година обаче Ева е в неплатен отпуск от БНТ. Тя споделя пред Intrigi.bg: „Не знам дали ще се върна на екран“. Причината за отпуската е желанието ѝ да има повече време за себе си и семейството си, а и две от децата ѝ са навлезли в пубертета и имат нужда от нейното присъствие.

Първи съпруг на Ева Кикерезова – Пламен Марков

Ева ражда първото си дете Николай през 2010 година, точно на 11 февруари. Баща му е юристът и бизнесмен Пламен Марков, който е с 16 години по-голям от нея. Пламен е адвокат и се влюбва в бъдещата си съпруга още при първата им среща.

Погледнете и ТУК: ТЕЛК: Пенсия при 60% инвалидност – Сметки и схеми

Към февруари 2025 година Николай навършва 15 години. Ева го описва като на много трудна възраст – пубертетът носи своите предизвикателства.

Разводът на Ева Кикерезова – откровена изповед

Двамата с Пламен се разделят. Ева споделя откровено за развода в подкаста на Нели Хаджийска „MINDКАСТ“, където говори за осъзнаването на травмите, работата със себе си, срещата с новата версия и новата любов, съобщава Fakti.bg.

Раздялата е смъртта на семейството. Аз имах такъв опит с раздялата на бащата на сина ми и видях начина, по който цивилизовано, мирно, да останем родители на това дете.

Въпреки развода, отношенията ѝ с бащата на Николай са толкова добри, че се е случвало той да помага за децата и в новото семейство на Ева.

Семеен живот на Ева Кикерезова – втори брак с Явор

Ева се запознава с втория си съпруг Явор, който също е адвокат, на морето. Двамата са заедно около десет години и празнуват тази годишнина през август 2025 година. Не са официално женени. Явор е известен с прякора „Джанго“.

От втората си връзка Ева има две дъщери. Елена е родена около 2017-2018 година и е средното дете в семейството. През карантината през 2020 година имали първия онлайн урок по балет с Елена, която тогава е била на 3,5 години.

Екатерина (или Ети, както я наричат в семейството) е родена на 22 ноември 2021 година. Към 2025 година тя навършва 7 години и става първокласничка. „Ети е голям характер – винаги знае какво иска“, споделя Ева пред Plovdiv24.

ДетеИнформация
НиколайРоден 11.02.2010 г., баща – Пламен Марков (юрист)
ЕленаРодена около 2017-2018 г., баща – Явор
Екатерина (Ети)Родена 22.11.2021 г., първокласничка през 2025 г.

Екатерина става интернет сензация, след като майка ѝ публикува забавна снимка с „заплашителни“ бележки, които детето е оставило пред вратата на спалнята. Ева споделя за семейния си живот: „Заспивам с 3 деца в леглото, а сега задача ни е да ги разкараме оттам, за да останем сами със съпруга ми“.

Клюки и скандали с Ева Кикерезова

Ева е свързвана с различни скандали в медиите. Президентът Румен Радев често се споменава в контекста на нейната кариера. Медиите твърдят, че Радев я е уредил за синоптичка в БНТ и че е „особено близка“ на президента, съобщава Barometar.net. Тези твърдения обаче не са потвърдени от самата Ева.

През 2024 година Ева прави пикантни коментари за Валери Божинов. Изключително пряма, тя заявява пред 7dniBulgaria.bg, че футболистът е бил „още по-зле“ в поддържането на публичния си образ по време на ранния етап на кариерата си.

Ева споделя също, че получава неприлични видеа от напористи ухажори в социалните мрежи. Тя разказва за този неприятен феномен в предаването „Събота вечер с БНТ“ при Митко Павлов.

Драматични инциденти в живота на синоптичката

През август 2020 година Ева е спасена от удавяне на българското Черноморие. Инцидентът се случва в края на деня, когато с мъжа ѝ Явор влизат за последен път в морето. Двайсет минути по-късно попадат на рип (обратно течение). Ева споделя, че живее втори живот след този инцидент, съобщава HotNews.bg.

През януари 2022 година, навръх Нова година, Ева претърпява друг инцидент. От удара ѝ се появява рана, която има няколко дни.

Медиатор и обществена дейност на Ева Кикерезова

Извън телевизионния екран Ева е сертифициран семеен медиатор от 2019 година. Тя работи в сътрудничество с адвокатско дружество „Харизанов и Панчева“ в областта на медиацията. Информацията е публикувана на официалния сайт на адвокатска кантора Харизанов и Панчева.

Работата ни е да смекчим малко егото и на двете страни. Ползването на медиатор в един спор обикновено води до много по-бързо разрешаване и е по-евтино, отколкото прибягване до съда.

Освен това Ева се занимава с фондация „Сдружение на жената в България“, където подготвя курсове и терапии за жени, които са в обтегнати семейни отношения, пред раздяла, или пък изоставени от мъжа до тях. Съвсем скоро се подготвя и здравен подкаст, който обещава да стартира в YouTube.

Страст към пътуванията и интересни факти

Ева обожава да пътува. „Спестяванията ми отиват за екскурзии. Искам да обиколя още повече държави“, споделя тя. През октомври 2024 година предприема пътуване до Виетнам заедно със съпруга си и приятелката си Северина Markova.

Тя разказва: „Преди няколко месеца имах много кофти, от емоционална гледна точка период… Това пътуване преобърна нещо в мен“. Двамата са били на почивка и в Гърция, в къщата на родителите на Явор, както и на тур из Куба.

Ева дори организира пътешественически вечери и през 2024 година разбуни социалните мрежи със съобщение, че организира масова екскурзия до Червения площад на Нова година – което се оказва шега, съобщава FilterNews.bg.

Любопитен фактДетайли
Стаж в журналистикатаНад 20 години
МечтаДа бъде сервитьорка – обича домакинската работа
Архивна находкаУникални кадри от взривяването на мавзолея
Абитуриентски бал2003 година, показва снимки в социалните мрежи

Честно си признава: „Отдавна имам мечта да бъда сервитьорка. Може би защото много обичам домакинската работа – да готвя, да чистя, да подреждам, да посрещам гости“.

Контакти с Ева Кикерезова – социални мрежи

Ева е активна в социалните мрежи. Нейният Instagram профил @evakikerezova има над 15 600 последователи. Описанието на профила гласи: „TV host at Bulgarian National Television, Fashion and lifestyle journalist, Family mediator, Social activist“.

Тя е активна и във Facebook, където споделя моменти от личния и професионалния си живот. През 2024 година е гост в подкаста на Нели Хаджийска „MINDКАСТ“, където откровено говори за развода, травмите и работата със себе си. Епизодът е достъпен в YouTube.

Ева Кикерезова остава една от най-магнетичните и харесвани личности в българските медии – жена с богат професионален опит, която умело балансира между кариера, семейство и обществена ангажираност. С над две десетилетия в журналистиката, три деца и сертификат за семеен медиатор, тя продължава да вдъхновява с автентичността и откровеността си. (Източник)

Още нещо интересно ТУК: Д-р Неделя Щонова: Биография, клюки, контакти, кабинет

Непременно вижте и това:

5 Comments

  1. Няма значение кой е на власт
    Щом е там и е бил там
    15 гадини значи не е проста к
    А са простаци тези дето го наричат така
    Ти другарко на кого си наследница та толко смело наричаш тоз и онзи Проста
    Сигорно си наследница на някой който при него за такъв изказ отива директно в Скравена И никога не се връща от там
    Е другарко кой тогава е Простак

    1. Васил ,АБЕ БАСТУН, ДА МИ КАЖЕШ ТОГАВА МУТРАТА ОТ БАНКЯ КАКЪВ Е ????? НЕ ПРОСТАК НЕ ТЪПАК НЕ МАЛОУМНИК ЕМИ НЕ ЗНАМ ВЕЧЕ КАКЪВ Е, НЕМАМ ДУМИ С КОИТО ДА ГО ОБИЖДАМ.

    2. Педерас Бойко не е само простак, той е най-големия простак със завършен само седми клас в училището в Банкя. Четете стената във Фейсбук, да махнем Бойко Борисов!

  2. Може да си красива но си още повече проста, или лъжеш.
    Кой те знае, какво мислиш а,???.
    Още повече, кой те знае за кой гласуваш а???
    Как можеш да живееш с тия лъжи??

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Back to top button